איך בוחרים משאבת חלב מתאימה?

נהנית מחופשת הלידה, עברת רגעים קסומים עם התינוק החדש והינקת. הרבה.  רגע לפני החזרה לעבודה, ועם כל החששות הנלווים לצעד הזה, עומדת גם שאלה לוגיסטית וחשובה מאין כמוה – מה יאכל התינוק?
למרבה המזל יש פתרון יעיל, אפקטיבי וכזה שיקל מעט על החששות הכרוכים בחזרה לעבודה ובפרידה מהתינוק – שאיבת חלב. עכשיו נותר רק להחליט איזו משאבה לבחור ומהם השיקולים בבחירת המשאבה האידיאלית.

עדיין מתלבטת אם לשאוב?

אם את מתלבטת אם בכלל לשאוב חלב, זכרי כי זוהי הדרך הבריאה, הטבעית וגם החסכונית ביותר להאכיל את תינוקך. נכוןשהחזרה לעבודה תגזול ממך את שעות הקסם האינטימיות בזמן ההנקה, אולם היא לפחות תבטיח לתינוק שלך את הטעם המוכר ולך, את הידיעה כי הוא ניזון בחלב הטוב ביותר שתוכלי לתת לו.
אם הטבע בירך אותנו בחלב מזין, עלינו לברך את הטכנולוגיה שמסייעת לנו להמשיך בחיינו, לחזור לעבודה ועדיין, להבטיח לתינוק שלנו חלב אם. שאיבת חלב מספקת את החירות, לא רק לחזור לעבודה, אלא גם להקל על גודש בחזה, לצאת לכמה שעות של סידורים או לסתם התאווררות, להשאיר את התינוק בידיים טובות ולדעת כי אם הוא רעב – את לא חייבות להיות לידו כדי לספק לו את מזונו.

איך בוחרים משאבת הנקה?

ישנם סוגים רבים מאד של משאבות חלב. הבולטים ביניהם הם המשאבות הידניות והמשאבות החשמליות.

משאבת חלב חשמלית

משאבת חלב חשמלית מאפשרת שאיבת חלב בכמויות גדולות. היא מתאימה לנשים הנעדרות לזמן די ממושך מהבית וזקוקות לכמות גדולה של חלב שאוב שיספיק לתינוקן בשעת ההיעדרות. שאיבת החלב באמצעות משאבה חשמלית היא נוחה קלה ומהירה.
החיסרון הבולט והיחידי במשאבה זו הוא הרעש שהיא משמיעה במהלך הפעלתה.

משאבת חלב ידנית

משאבת חלב ידנית מתאימה לאימהות שזקוקות לכמות קטנה של חלב ואינן זקוקות לאחסן כמויות חלב גדולות. כמו כן, במקרים של גודש או "עודף" לאחר ההנקה, ניתן לשאוב את החלב המכביד באמצעות המשאבה הידנית.שאיבת החלב באמצעות משאבה ידנית היא פעולה שקטה שאינה משמיעה כל רעש. יחד עם זאת, יש קושי מסוים בשאיבה ונדרשת עבודת ידיים. לכן, היא מתאימה לשאיבות קצרות וממוקדות.
שיקולים נוספים בבחירת משאבת חלב, הוא החוזק שלה והיכולת שלה לעמוד במספר רב ותכוף של שאיבות. מומלץ לרכוש משאבת חלב בהתאם לצרכים שלכן ושל תינוקכן, מחברה מוכרת וידועה ושיש לה מוניטין גבוה שיבטיח לכם משאבה תקינה ושאיבות מרבות ללא כל תקלה.
חברת מדלה מציעה מגוון רחב של משאבות מסוגים שונים ומשאבת חלב מדלה נחשבת למשאבת ההנקה הטובה בעולם לשאיבת חלב אם.

את שוכרת או קונה?

כיום, בעולם בו שאיבת חלב היא עניין שבשגרה ואף דרך נהדרת להמשיך ולהבטיח לתינוק חלב אם ברא ומזין, משמחת במיוחד גם הידיעה כי לא חייבים לרכוש משאבת חלב, ניתן לשכור משאבה
מתי כדאי לשכור משאבת חלב?
• אם רוצים לחסוך בהוצאות
• אם מדובר בתקופה קצרה בלבד בה תכננתן לשאוב חלב
• אם אינכן מתכננות ללדת ילדים נוספים ולא תזדקקו יותר למשאבה
• אם חשובה לכם שמירה על איכות הסביבה.

שאבת? מה עכשיו?

לאחר שאיבת החלב באמצעות משאבת חלב, חשמלית או ידנית, ניתן לאחסן אותו במקרר, בשקיות אחסון או במיכל אחסון. הטמפרטורה המומלצת ביותר לקירור היא חמש עשרה מעלות, כלומר, אחסון בפריזר, רצוי בדלת תא ההקפאה. חלב שאוחסן בפריזר ניתן לשימוש במשך כארבעה חודשים מזמן השאיבה והאחסון.
את החלב המאוחסן מומלץ לחמם בעדינות. ניתן להניח את מיכל האחסון בתוך מים חמים עד שהחלב מפשיר ומתחמם. אין לחמם אותו במיקרו, מחשש רתיחה של החלב וכנת כוויה לתינוק. כמו כן, אין להרתיח את החלב, מאחר ובאופן זה הוא יאבד את כל הערכים התזונתיים הקיימים בו.