שאיבת חלב אם

שאיבת חלב אם היא הדרך האולטימטיבית העומדת כיום בפני כל אם מיניקה שמעוניינת לספק לתינוקה חלב אם, גם כשהיא אינה זמינה להניק אותו. מכשיר קטן ופשוט שמאז המצאתו הפך את חייהן של אמהות רבות לקלים ונוחים יותר, נמצא גם יעיל בעידוד זרימת החלב אצל נשים המעוניינת להניק אולם מתקשות בכך, ולייצור חלב נוסף בזכות הפעולה שמדמה עיסוי של השד.
לא רק זאת, ניתן היום להשכיר משאבות חלב, כך שהחיסכון בהוצאות נשמר במלואו.

כל היתרונות בשאיבת חלב אם

יתרונות הזנת התינוק בחלב אם הם ידועים וברורים. תוסיפו לזה את הקשר ושעות הקסם שלכן עם התינוק ואת החסכון הניכר בכסף ותקבלו את הנוסחה המנצחת. יחד עם זאת, ישנם שני חסרונות בולטים בהנקה. האחד הוא התלות שיש לתינוק באמו שתהיה זמינה לו כל אימת שיחוש רעב, כלומר הצורך להשאר בסביבת התינוק ולוותר על בילוי, התאווררות או חזרה לעבודה, וכן, יצור חלב מועט שלא מספיק להשביע את התינוק. כאן נכנסת לתמונה משאבת חלב של מדלה, אותה ניתן להשיג בדגם החשמלי ובדגם הידני שלה.

שאיבת חלב היא המפתח של כל אם מניקה לחירות ולחופש פעולה. היא יכולה לחזור לעבוד, לצאת לשתות קפה עם חברות, לנוח ועדיין לדעת שתינוק המקבל את החלב שהיא מעוניינת שהוא יקבל- החלב שלה. נשים שחוות תסכול עקב ייצור חלב מועט, יגלו כי שימוש במשאבת חלב מגביר את יצור החלב. למעשה, אם התינוק נולד פג וזקוק להזנה לא ישירה, הוא יוכל ליהנות מחלב אמו השאוב וגם להתחיל לתרגל יניקה מבקבוק.

ניתן היום לבחור לא רק בסוג משאבת החלב, ידנית או חשמלית, אלא גם אם לקנות או לשכור אותה. השכרת משאבת חלב משמעותה חסכון בכסף. השכרת משאבות חלב מתאימה לאמהות שאינן בטוחות אם הן רוצות לשאוב לזמן רב, או לנשים שלא מתכננות לידות נוספות בעתיד. באופן זה, בנוסף לחסכון הענק בהוצאות, באמצעות הנקה במקום קניית תחליפי חלב, אתן נהנות גם מעלות נמוכה של השכרת משאבת החלב, נהנות מחירות שלא להניק במידה ואינכן ליד התינוק וגם האבות נהנים משעות קסם של האכלת התינוק והתקרבות אליו.

אז מה היה לנו?

הליך שאיבת חלב אם הוא מהיר, קל ונוח. ניתן לבחור במשאבת חלב חשמלית של מדלה, שהיא עוצמתית יותר, לא מצריכה כל התערבות שלכן וניתן לווסת אותה לדרגות עוצמה שונות. אפשר לבחור גם במשאבת חלב ידנית, איתה תוכלו לפקח על השאיבה, מאחר וכשמה, השאיבה עצמה נעשית באופן ידני. היא מתאימה לנשים שיש להן רגישות בחזה ורוצות להתנסות בשאיבה לפני שיחליטו סופית מה עליהן לעשות.

כל שאיבת חלב, עם כל משאבה, מעודדת יצור חלב והגברה שלו.

נשים מיניקות רבות חוששות שעלול להיוותר מצב בו התינוק שמורגל בפטמה האנושית, יסרב להכניס לפיו את פטמת הבקבוק, מה גם שזרימת החלב בבקבוק היא שונה בעוצמה שלה מזרימת החלב מפטמת האם. למעשה, רוב הדעות סביב הנקה ומתן חלב שאוב הן מיתוסים. אם אתן חושבות לחזור לעבודה, אם חשוב לכן מעט זמן איכות בחוץ ללא התינוק או רוצות לשלב אחרים בהאכלת התינוק, מומלץ להתחיל בשאיבה כמה שיותר מוקדם, כך שהתינוק יתרגל לקבל חלב בעל אותו הטעם והמרקם, גם ישירות מכן וגם באמצעות בקבוק. לגבי זרם החלב מבקבוק, גם הוא בר שליטה, באמצעות שסתומים ופיות מיוחדות המאפשרות שליטה על הזרם. ככל שהתינוק יהיה חשוף לשתי אפשרויות ההזנה שלו, כך יהיה קל יותר בעתיד להרגיל אותו לבקבוקים, בכל זמן בו לא מתאפשרת הנקה.

ההמלצה החמה היא לשכור משאבת חלב של מדלה, להתנסות בתחושה, בתגובות וביכולת לייצר חלב בכמויות שיספיקו לתינוק בכל פעם בה אתן נעדרות מהבית ולחוות באופן ישיר את היתרונות המרובים שיש בשימוש במשאבות חלב.