על הגרם: איך לשקול את התינוק בבית?

חשוב מאד לעקוב ארי התפתחות התינוק. המעקב נותן לנו כלים כדי לדעת אם יש צורך בטיפול מיוחד, החלפת התזונה, במידה ואינו יונק, בכל, השנה הראשונה היא אקוטית מאספקטים רבים ונדרש מעקב עקבי כדי לוודא כי התינוק גדל "לפי הספר". אחת מהבדיקות החשובות והמשמעותיות היא שקילת תינוקות. כשמדובר בפגים השקילה היא אפילו קריטית. מה עושים אם לא מעוניינים לרוץ כל יומיים לטיפת חלב ואיך אפשר לעקוב אחרי המשקל באפן עצמאי?

שקילת תינוקות בכובד ראש
כעשרה ימים לאחר לידתו מאבד התינוק כעשרה אחוזים ממשקלו. זוהי תפעה טבעית ושכיחה. בהמשך הציפייה היא שיעלה כשלושים גרם ביום וכמאה וחמישים גרם בשבוע. בין שלושה חודשים לחצי שנה אמור התינוק להכפיל את המשקל בו נולד ובגיל שנה הציפייה היא שיגיע למשקל שהוא פי שלושה ממשקל הלידה שלו.

תינוקות הניזונים מתחליפי חלב עולים מהר יותר במשקל מאשר תינוקות יונקים. הסיבה לכך היא כי בתחליפי חלב יש שומן שהוא רב יותר מאשר בחלב אם. מסיבה זו תינוקות אלו יעלו במשקל בקצב מהיר יותר מאשר תינוקות יונקים. בטיפת החלב, שם הציפייה היא לראות תינוקות שיעלו בדיוק לפי המצופה מהם, יבקשו מכם פעמים רבות לחזור לשקילות בתדירות גבוהות, כי לסמן את העקומה בגדילה. מדובר בהליך מתיש לוגיסטית ואף מעט מלחיץ.

אפשר להמנע ממנו באמצעות רכישת מאזני שקילה לתינוקות. עם משקל תינוקות ניתן לבצע מעקב יום יומי, להבין בכמה גרמים עלה התינוק במשקל ורק אז להחליט כיצד לטפל במצב, למשל להציג את עקומת הגדילה בפני אחות טיפת חלב או אפילו בפני רופא הילדים.

עם מאזני תינוקות השליטה עוברת לידי ההורים, שיכולים בכל זמן נתון לבדוק את משקל התינוק, ממש על הגרם, מאחר אכן, כל גרם חשוב ומשמעותי. אין צורך לרוץ מדי מספר ימים, להטריח את עצמכם ואת התינוק ועם המשקל הנגיש בבית השקילה אפשרית בכל שעה שתבחרו לשקול אתו , ועדיף שזו תהיה שעה קבועה ביום, כדי שהמעקב יהיה מדויק.

מאזני תינוקות – הפתרון הביתי
אם תחליטו על פתרון של משקל ביתי, מומלץ לוודא כי מדובר במשקל תקני, מדויק מאד וללא כל סטייה, גם לא של גרם בודד. למשל, מאזני תינוקות דיגיטליים מסדרת המשקלים של Heal Thweigh, דגם שחר, הם מאזניים מדויקים מאד ואמינים מאד. הם מספקים שקילה מדויקת, היא אמינה והיא מותאמת לתינוקות. במשקל זה, דגם שחר, מצוי גם חיישן אלקטרוני אשר מזהה תזוזה של התינוק בזמן השקילה. כמו כן מציג המשקל את היחידות בקילוגרמים גרמים. בנוסף לספק הכוח מגיע המשקל עם סוללות נטענות.

אין כל ספק כי עם משקל תינוקות ביתי נוסף שקט נפשי רב, כאשר השליטה על מעב הגדילה של תינוקכם נמצאת בידיים שלכם. עם משקל שמבטיח דיוק מרבי ועמידות לזמן ארוך, השקט הנפשי הזה הוא גם מבוסס על ידיעה כי מדובר במשקל מדויק.

לקבלת מידע נוסף ומחירי השכרת המשקל:
https://www.babyrotem.co.il/Default.asp?sType=0&PageId=107004

ולבסוף, טיפ חשוב לאימהות המודאגות:
המשפט "הוא לא אוכל", או "הוא לא עולה במשקל", הוא משפט שכנראה ילווה אתכן מרגע הלידה ועד בכלל. במקום להתעכב רק על המשקל, עקבו אחרי החיתולים של התינוק, שיכולים לספר לכם סיפור הרבה יותר משכנע על תינוקכן. עם תינוקכן נראה נינוח, רגוע ושמח לאחר הנקה או האכלה מבקבוק, והוא מייצר לפחות חמישה חיתולים רטובים מדי יום, סימן זה הוא חשוב בהרבה מאשר עקומות הגדילה שמשרטטים לנו בטיפת החלב.