טיפים לשאיבת חלב לאם הטריה

ימי החסד של חופשת הלידה הסתיימו ואת אמורה ממש בקרוב לחזור אל שגרת חייך המקצועיים?
כבר מצאתם מטפלת, אך את בפירוש לא מוכנה לוותר על ההנקה? את וודאי מתכננת להצטרף אל מעגל האמהות השואבות ואת בטח קצת חוששת מכל העניין החדש הזה. הסירי דאגה מליבך והפסיקי לחשוש, לפנייך כמה טיפים שאספנו במיוחד לאם הטריה, למען שאיבה "חלקה" ונטולת סיבוכים.

שאיבת חלב: כמה עצות יעילות לשאיבה קלה

  1. שאיבה מוצלחת קודם כל תלוייה במשאבת החלב שתהיה לך.
    וודאי, כי המשאבה שאת שוכרת או קונה תתאים לצרכים שלך. קיימים בשוק סוגים רבים של משאבות חלב (ידנית, חשמלית, משאבה הפועלת באמצעות סוללות, משאבות קטנות וקלות לעומת משאבות כבדות יותר וכו') ורצוי שתהיה לך המשאבה שתיתן מענה אולטימטיבי לצרכים שלך.
    נוחות ההפעלה של המשאבה, מידת הרעש שהיא עושה, האם היא מצריכה חיבור לחשמל ועוד- כל אלה הן שאלות שרצוי שתתייחסי אליהן בבחירת המשאבה המתאימה לך.
  2. ההסתגלות לשאיבה לעומת הנקה עשויה לקחת זמן. כדי שכל העניין החדש הזה לא "יכה" בך בהפתעה, התחילי לתרגל את פעולת השאיבה כשבועיים לפני החזרה לעבודה. כך, גם אם יהיו קשיים בדרך (וסביר להניח שיהיו), יהיה לך מספיק מרווח זמן כדי להתגבר עליהם בנינוחות וללא לחץ.
  3.  בתום כל פעולת שאיבה, הקפידי לנקות היטב את כל חלקי המשאבה כך שלא יישארו טיפות חלב שיתייבשו ויתערבבו בחלב הטרי שתשאבי בפעם הבאה. ככל שהמשאבה תהיה פחות סטרילית, כך הסיכויים שהתינוק שלך יחלה הם גבוהים יותר.
  4. אל תאחסני את החלב השאוב מעל לפרק הזמן המותר על מנת שטריות החלב תישמר וכדי שכל מרכיביו התזונתיים החיוניים לתינוק שלך לא ייאבדו. ברשת האינטרנט תוכלי למצוא את טבלת פרק הזמן הראוי לאחסון חלב בהתאם לכל אחת משיטות האחסון הקיימות (טמפרטורת החדר, מקרר, מקפיא וכו'). שנני טבלה זו והקפידי שהחלב יישמר בתנאים אידיאליים למען בריאות התינוק שלך.
  5. בהמשך לעצה הקודמת, נסי להימנע מאחסון החלב במקפיא. כמו כל יתר סוגי המזונות שאנחנו מקפיאים, גם חלב התינוק ייאבד מכל ערכיו התזונתיים ההכרחיים לבריאותו של התינוק עת תקפיאי אותו. אם אין לך אפשרות להימנע מהקפאה, אל תפשירי את החלב באמצעות הרתחתו, שתגרום לכך שהחלב ייאבד כליל אל כל ההרכב התזונתי שהוא מכיל.

גלי סבלנות ואורך רוח

לבסוף, חשוב שתהיי סבלנית. המעבר מהנקה לשאיבה יכול להיות קשה טכנית ונפשית כאחד, ורצוי שתהיי מוכנה לכך ותקבלי זאת באהבה. עם הרבה סבלנות ואורך רוח, את תצליחי לצלוח בשלום את תהליך השאיבה ואף להפיק ממנו את היתרונות הטמונים בו.