טיפים יעילים להנקה מחוץ לבית

סוגיית ההנקה היא משהו שמלווה כל אמא טרייה, בין אם ההנקה עוברת בקלות ובלי בעיות מיותרות ובעיקר אם היא מתמודדת עם קשיים או חווה דילמות שונות. בין שלל הדילמות שסובבות את נושא ההנקה, הנקה מחוץ לבית מעוררת לא מעט שאלות. האם בכל מקום? איך אעשה זאת בלי להרגיש מובכת? ואיך להתמודד עם הערות ומבטים? הנה כמה דברים שיהפכו את חוויית ההנקה מחוץ לבית לקצת יותר נעימה.

היעזרי בסינר הנקה
בבית רובנו לא נעזרות בסינר הנקה, אנחנו מניקות את התינוק שלנו באופן טבעי, בלי לכסות ולהסתיר. כשמדובר בהנקה מחוץ לבית אנחנו נחלקות לשני סוגים. אלו שקונות כבר בהתחלה סינר הנקה ונעזרות בו כדי להרגיש קצת יותר בנוח עם הסיטואציה ואחרות שצריכות להתרגל לרעיון ובינתיים נעזרות בחיתול טטרה או פשוט נמנעות מהנקה מחוץ לבית. סינר הנקה הוא פתרון מעולה לסיטואציות האלו שבהן את לא רוצה שיראו אבל את חייבת להניק. ההנקה מתבצעת בצורה אינטימית, פרטית ובלי להרגיש שאת מפריעה לסדר היום של העוברים והשבים. מומלץ להתרגל להנקה מאחורי סינר ההנקה שימנע גם את כל ההערות מהאנשים הטובים שעוברים, מסתכלים ותמיד יש להם מה להגיד.

בדקי אילו מקומות ידידותיים להנקה נמצאים באזור שלך
בשנים האחרונות מתקיים שיח רב על נושא ההנקה בציבור, לאחר שאימהות טריות רבות חוו השפלות בבתי עסק כמו בתי קפה, מסעדות או קניונים לאחר שהניקו בציבור. באינטרנט תמצאי רשימות והמלצות על מקומות ידידותיים להנקה, שמכבדים אימהות טריות וגורמים לך להרגיש הרבה יותר בנוח כשאת מניקה מחוץ לבית. אם את צריכה לצאת לדייט עם חברה או לארוחת בוקר עם בן הזוג כדאי לבחור באחד המקומות שמוכרים כידידותיים לאימהות וכך תוכלי להרגיש בנוח.

למדי את סדר היום של התינוק
כדי להקל על היציאות מהבית כדאי להכיר את סדר היום ובעיקר את זמני ההאכלה שלך ושל תינוקך ולתכנן את היציאה מהבית לפי זמנים אלו. לדוגמה, כדאי להאכיל את התינוק לפני היציאה מהבית ולצאת לאחר שהנקת, כך הסיכוי שתצטרכי להתמודד עם הנקה מחוץ לבית במקום לא נוח יהיה קטן יותר.

בחרי בגדים נוחים להנקה
כשאת יוצאת מהבית חשבי על מה שאת לובשת. האם הבגד שלך יקשה עלייך להניק מחוץ לנוחות של הבית? האם יהיה צורך בהרבה סרבול כדי להגיע להנקה נוחה ונעימה? שמלות הנקה, חזיות מתאימות, חולצות עם כפתורים או חולצות מיוחדות להנקה יוכלו לסייע לך. כדאי לרכוש כמה פריטים לשבועות הראשונים, עד שתתרגלי לשגרת ההנקה גם מחוץ לבית.

הכיני תיק מיוחד ליציאה מהבית
לא רק פעולת ההנקה עצמה יכולה להיות קצת מביכה, אלא גם חוסר מוכנות לעניין. כדאי להכין תיק מיוחד ליציאה שכולל רפידות הנקה, חולצה להחלפה במידה ודלף קצת חלב או שהתינוק פלט, מטליות ובקבוק מים עבורך. שימי בתיק כל דבר שיוכל לעזור לך להתמודד עם הנקה בחוץ, מסינר ההנקה ועד כרית הנקה נוחה שתוכלי לאחסן באוטו לכל מועד וצורך.

התעלמי מהערות מיותרות
כשאנחנו הופכות לאימהות נדמה לנו שלכל אחד יש מה לייעץ ולהגיד לנו. כל אחד שפוגש אותנו ברחוב רוצה לתרום לנו מהידע שלו. כשמדובר בהנקה מחוץ לנוחות של הבית, אנחנו נתקלות בהערות, מבטים ולפעמים אפילו לגלוג וצחוק. הפתרון הכי טוב לעניין הזה הוא פשוט להתעלם. אם מישהו מעיר לך הערות או נותן לך עצות כדאי פשוט לחייך ולהמשיך הלאה, לא להגיב וליצור דיון. בסופו של דבר מה שאת עושה הוא לגמרי טבעי ואין סיבה שתרגישי חוסר נעימות.