חוגים מומלצים להתפתחות תינוקות

את חופשת הלידה רבות מאיתנו מבלות במפגש עם חברות, טיולים עם העגלה ברחבי העיר וחיפוש אחר פעילויות מיוחדות לאימהות ותינוקות שיאפשרו לנו לצאת מהבית ולקבל ערך מוסף – חברתי ולימודי. חוגים להתפתחות תינוקות הם בחירה מצויינת לאימהות אחרי לידה שמחפשות פעילות קבועה, מעשירה וחווייתית שממנה יוצאים עם המון ערכים. אילו חוגים מומלצים קיימים היום בתחום? סקרנו עבורך מספר חוגים להתפתחות תינוקות.

חוגי יוגה לתינוקות
גם תינוקות זקוקים לפעילות גופנית, אמנם קלילה ועדינה מאד, אבל כזו שתפתח אצלם גמישות, תחזק את העצמות ואת המערכת החיסונית ובעיקר תהיה מהנה וכיפית. יוגה לתינוקות היא פעילות שמשלבת בין תנועה עבור התינוק עצמו והרבה מגע חם ואוהב של אמא.

הפעילות מתאימה בדרך כלל לילדים מגיל 3 חודשים ועד לגיל שלוש שנים ואפשר להמשיך הלאה בחוגי יוגה לילדים. היוגה תורמת להתפתחות יציבה טובה של הגוף, לחיזוק שרירים ועצמות ולחיזוק הגוף. היא מרגיעה, מסיימת להקל על תופעות כמו גזים.

שחיית תינוקות
ילדים קטנים יכולים ללמוד שחייה הרבה יותר בקלות מאיתנו המבוגרים. אין גיל צעיר מדי להכניס אותם למים ולהרגיל אותם לחיבור הבריא כל כך בין הגוף האנושי ובין מים. שחיית תינוקות היא פעילות מהנה שמשלבת תנועה, משחק וכיף בתוך המים.

התינוקות מסתגלים למגע המים ומקבלים בטחון בתנועה בתוך המים. הפעילות נפלאה גם עבור אימהות שרוצות לחזור לפעילות גופנית לאחר הלידה. הפעילות מתאימה לתינוקות מגיל חמישה שבועות ואילך והיא בעלת יתרונות רבים שעדיין נסתרים בגיל הרך הזה, כמו ביסוס של ביטחון בתנועה, התמודדות עם פחדים, בטחון עצמי, פיתוח שיווי משקל ויציבה ועוד.

חוגי תנועה
כמעט בכל מרכז חוגים לתינוקות יש חוגי תנועה בשיטות שונות. החוגים האלו אמנם מהנים מאד עבור הילדים, אבל יותר מכך נותנים ערך חברתי לאימהות שנפגשות בתקופת חופשת הלידה ונהנות מפעילות יחד עם התינוקות. במהלך החוג התינוקות נהנים מפעילות קלילה בידי האימהות או על מזרנים והפעילות מותאמת לגיל ולצעדי ההתפתחות של התינוקות.

חוגי תנועה מתחילים מגיל מספר חודשים ונמשכים עד גיל 3 ויותר מכך ובחלק מהמרכזים אפשר למצוא גם חוגים עד גיל חמש. חשוב להקפיד על בחירת חוג תנועה שמועבר על ידי מנחה מקצועי ככל האפשר ואפילו לבקש שיעור נסיון כדי לבדוק האם זה מתאים לכם.

עיסוי לתינוקות
קורס פופולרי במיוחד שמועבר ומוצע כמעט בכל מרכז התפתחות לתינוקות. במהלך החוג מתקיימים מפגשים בהם התינוקות נהנים מעיסוי נעים והאימהות לומדות את תכלית העיסוי. עיסוי תינוקות יכול לסייע לקטנטנים בכאבי הגזים, להפחית שלשולים וכאבי בטן ולסייע בהרגעה ובשינה. בנוסף העיסוי יכול לסייע כאשר השיניים מתחילות לגדול והתינוקות סובלים מאי שקט.

עבור האימהות מדובר במפגש חברתי מהנה עם אימהות לילדים בגיל דומה והזדמנות נהדרת לצד מהבית לדייט עם התינוק שלך.