איך לחמם את חדר התינוק?

החורף הגיע ואיתו השאלה שכל כך הרבה הורים ראשונים מתמודדים איתה – איך מחממים את החדר של התינוק? מצד אחד, אומרים לנו שחשוב לשמור על טמפרטורה חמימה ולוודא שהחדר אינו קר. מצד שני, אנחנו חייבים להשאיר את החדר מאוורר ונעים.

אז מפזר חום או מזגן? תנור ספירלה או תנור גז? איך מחממים בחורף את חדר התינוק? הנה היתרונות והחסרונות של כל אחת מהאפשרויות.

מפזר חום:
זהו כנראה האמצעי הבטוח ביותר מבין כל אלו שמנינו עד עכשיו. מפזר חום דואג לפיזור של אוויר חם בחדר התינוק. הוא מופעל על ידי חשמל ואפשר לשלוט בדרך כלל בדרגת החום. היתרון שלו הוא שהחום נעים יחסית, לא ממוקד במקום אחד.

מצד שני מפזר חום לא יוכל לספק מענה כשמדובר בחדר גדול עם חלונות ופתחים רבים. אם החדר של התינוק בבית הוא כזה, כדאי לחשוב על אמצעי חימום יותר חזק.

מזגן:
מזגן הוא אמצעי החימום הבטוח ביותר, כיוון שהוא נטול גוף חימום חשוף ולרוב מותקן על הקיר או כחלק ממיזוג מרכזי. החום של המזגן מייבש מעט ולכן ההמלצה היא להניח בחדר קערה קטנה עם מים שתיצור לחות ולא תייבש את האוויר בחדר.

מזגן הוא פתרון טוב כאשר יש חדר גדול שצריך לחמם מהר. עם זאת, חשוב לשמור על אוורור ולדאוג לפתוח את החלונות לאוורר את החדר כאשר אתם לא נמצאים בו.

רדיאטור:
זהו אחד הפתרונות הטובים ביותר לחדרי תינוקות. רדיאטורים בטוחים לשימוש ואינם מציעים אש חשופה או גוף חימום חשוף. עם זאת, המגע שלהם חם ולכן כדאי לשים אותם במקום שבו תינוק זוחל לא יוכל להגיע אליהם וכמובן לפקח על התינוק כשהוא נמצא בחדר והרדיאטור פתוח.

תנור ספירלה:
אמצעי חימום טוב לחדרים קטנים אבל אנחנו ממליצים לנקוט בזהירות איתו. חוסר תשומת לב לשנייה אחת יכול להביא לאסון ולכן כדאי להשתמש בתנור זה רק כשאתם נמצאים בחדר ופוקחים עיניים כל הזמן.

תנור גז:
חימום בגז יכול להיות חסכוני יותר, על אף שהוא דורש הכנה מיוחדת בבית. חימום בגז מתקיים דרך צינורות גז ייעודיים המתחברים לתנור מיוחד. למרות החום הנעים, אם יש תינוק זוחל בבית תצטרכו לנקוט גם במקרה זה במשנה זהירות ולא לעזוב את החדר.

המסקנה שלנו – עדיף לשמור על בטיחות ולבחור באמצעי חימום שלא מציג לנו גוף חימום חשוף – מזגן, מפזר חום או רדיאטור יעניקו את הבטחון הזה.