5 דברים שאת רוצה לדעת אם את צפויה ללדת בחורף

תקופת החורף היא תקופה נעימה להריונית. אפשר להתעטף בקלות בסוודרים גדולים ונעימים, לגנוב עוד שעת שינה מתחת לשמיכות החורפיות ולהתכרבל עם בן הזוג מתחת לשמיכה מול הטלוויזיה ולצבור זמן איכות עד שהתינוק הקטן יצטרף למשפחה. אם תאריך הלידה שלך מכוון לעונה הקרה, יש גם כמה דברים שכדאי להיערך לקראתם ולהתכונן באמצעותם לקראת הלידה. חמישה דברים שכדאי לדעת אם את עומדת להפוך לאמא בעונה הקרה.

חדרי לידה הם מקומות קרירים
אם בקיץ היית אורזת כמה חולצות טי, מכנסיים נוחות או בוחרת להיכנס לחדר הלידה עם החלוק המוכר בלבד, בחורף כדאי להיערך אחרת. חדרי הלילה קרים כדי למנוע זיהומים וכניסת חיידקים ולכן כדאי להגיע עם עליונית חמימה, סוודר או קרדיגן מתאים. גם לתינוק כדאי להביא בתיק בגדים חמים שאפשר להלביש בכמה שכבות, כובע שיגן מפני רוח חורפית וגרביים מחממות.

מחלות חורף הן דבר שכדאי להימנע ממנו
אם את קרובה לתאריך הלידה שלך, המטרה היא לצבור כוחות ולהישאר בריאה ככל האפשר. כדאי להימנע ממחלות חורף שונות באמצעות מנוחה, זיהוי של המחלה בזמן מוקדם ככל האפשר ופיקוח של הרופא המטפל במקרה הצורך, זאת במיוחד כשהגוף רגיש, עייף וחשוף יותר למחלות. ואל תשכחי להתחמם, לשתות המון תה ולהימנע מיציאה בימים קרים במיוחד.

כרית החימום היא החברה הטובה ביותר שלך
אם כאבי הצירים מתחילים להציק לך, גם אם מדובר בצירים מוקדמים, תוכלי להיעזר בכרית חימום לחורף. היום אפשר למצוא כריות שניתן לחמם במיקרו, דבר שיש גם בכל בית חולים ממוצע. תוכלי להשתמש בכרית גם בזמן האישפוז לפני הלידה, בזמן הלידה וגם לאחר מכן, כדי להקל על כאבי גב.

מקלחות חמות מקלות מאד על הימים שלפני הלידה
בימים שלפני הלידה תרגישי כבדה יותר, ייתכן ותרגישי צירונים קטנים או תחושי כאבי גב. כל אלו יכולים להיות פחות קשים באמצעות מקלחות חמות ונעימות במהלך היום או לפני השינה. אלו יתנו לך זריקת אנרגיה, יקלו על כאבי הגב ויחממו אותך בימים קרים.

את ממש, אבל ממש, לא צריכה להסתגר בבית
ילדת ושרדת את הסופה! מזל טוב! עכשיו את מביאה את תינוקך הרך אל הבית. אימהות רבות שיולדות בחורף מסתגרות בבית עם התינוק מחשש שאם יצאו איתו החוצה הוא יידבק במחלות חורף או יסבול מקור. אבל דווקא טיול ביום שמש חורפי יכול להועיל לשניכם, גם לתינוק וגם לך. אוויר צח, פעילות קלילה או אפילו ישיבה עם חברה לקפה מרגיע, כל אלו חשובים כדי להחזיר אותך לשגרה ולתת לך כוחות ואנרגיה בחופשת הלידה הלא פשוטה.

לידה בחורף לא שונה מלידה בכל עונה אחרת, אבל חמשת הדברים האלו יעזרו לך להיערך לקראת העונה הקרה והמרגשת שבאה עליך לטובה.