4 רעיונות לפעילות מחוץ לבית עם התינוק

האביב הגיע ואיתו השמש הנעימה והאוויר הצח. זה בדיוק הזמן לצאת מחופשת הלידה החורפית, שחייבה אותנו להישאר בבית ברוב שעות היום ולצאת להנות מכל מה שיש לאביב להציע. אז אילו פעילויות מתאימות ליום אביבי מחוץ לבית עם התינוק שלך? ואיך שאיבת חלב יכולה לעזור לך להנות מיום אביבי מחוץ לבית? קבלי מאיתנו כמה המלצות.

פיקניק אביבי בפארק
את יכולה לארגן כמה חברות שיגיעו יחד אל הפארק הקרוב לפיקניק. פורסים מחצלת גדולה לכל התינוקות, מוציאים אוכל וכיבוד קל ונהנים יחד מזמן איכות כיפי וחברותי. בערים מסוימות כמו תל אביב, רמת השרון וגבעתיים מתארגנים פיקניקים קבועים של אימהות לאחר לידה. אם לא נוח לך להניק, שאיבת חלב תעזור לך להתארגן ולצאת מהבית ערוכה לכל ארוחה.

את מועדי הפיקניקים מפרסמות האימהות בקבוצות מקומיות של נשים, כמו קבוצות "השוות" למיניהן ולכן כדאי לעקוב אחר קבוצות אלו בפייסבוק. נושאים כמו הנקה, שאיבת חלב, קשיים, התמודדות עם חופשת הלידה וגם סיפורים טובים על גאוות קטנות והתפתחות, כל אלו מלווים את הפיקניק החברתי הזה.

שחיית תינוקות
האביב הוא זמן ללמוד משהו חדש ובאותה נשימה, להנות משעה קלה של רוגע אמיתי. המגע עם המים מרגיע גם את התינוק וגם אותך ויוצר חיבור מיוחד ביניכם, במקום נעים וחמים. חוגי שחיית תינוקות מתקיימים בדרך כלל בבריכות שחיה סגורות, אבל הפרידה מהחורף מאפשרת לקחת את הצעד ולהתחיל ללמוד וללמד את התינוק שלך כיצד לשחות.

עבור התינוק שלך מדובר בפעילות גופנית ברוכה, שכדאי להרגיל אותו אליה כבר בגיל צעיר. המגע עם המים הוא מרגיע, נעים ומפנק במיוחד. שאיבת חלב תעזור לך להיערך לכל מצב שבו את צריכה לעשות סטופ, להתמתח ולהאכיל את התינוק שלך.

פעילות ספורטיבית לאימהות ותינוקות
לצד שחייה, מתקיימים אינספור חוגים ומפגשים בתחום התנועה. התינוקות לא תמיד מככבים בפעילות ולעיתים היא מיועדת דווקא לאימהות, אך הם משתלבים כחלק מהתרגיל ומההנאה במקום. חוגי ספורט לנשים לאחר לידה מתקיימים במרכזי אימהות, במתנס"ים ובמרכזים קהילתיים שונים. בנוסף, ישנן חברות פרטיות שמציעות את הפעילויות האלו.

בכל הפעילויות ניתן להביא תינוקות ולשלב אותן בפעילות. הרבה מהתרגילים נערכים על מזרן, עם כדור פיזיו ועם מכשירים אחרים שמאפשרים לך לתת תשומת לב לתינוק בזמן הפעילות.

דייט קבוע עם קבוצת אימהות
אם את מכירה אימהות נוספות שנמצאות בחופשת לידה, זה הזמן להזכיר להן שהאביב כבר כאן ושהן מוזמנות לצאת מהבית ולחגוג אותו. אפשר ליצור קבוצת אימהות שתיפגש אחת לשבוע במקום קבוע או מתחלף. זו יכולה להיות ארוחת בראנץ' בבית קפה, בילוי משותף בפארק, שוטטות בקניון או כל פעילות אחרת שאפשר לעשות עם תינוקות.

האביב מבשר תקופה של התחלות, שינויים וחידושים, הוא מבשר מזג אוויר נעים שמחייב אותנו לצאת החוצה. חופשת הלידה היא לא זמן הסתגרות בבית, אלא זמן לצאת ולהנות מהרגעים היפים עם אימהות אחרות, חברות לדרך ועם התינוק שלך.