תזונה בזמן הריון – 5 דברים שאת חייבת לדעת

היום כולנו כבר יודעות כי תזונה נכונה יכולה לתרום למהלך הריון תקין וכי היא חשובה ביותר לבריאותו של העובר. מאחר שכל המזון שהאישה צורכת מגיע דרך השלייה הישר אל העובר, הרי ששמירה על תזונה בריאה ונכונה תעשה לא רק טוב לאישה, אלא גם לעובר שהיא נושאת ברחמה. לפנייך כמה עצות בענייני תזונה, שרצוי ליישם במהלך ההריון

חמישה כללי ברזל לתזונה נכונה עבור נשים בהריון

הימנעי לחלוטין משתיית קפה

מחקרים רבים נערכו סביב השפעת הקפאין על מהלך ההריון ועל בריאותו של התינוק הנולד. על אף שבקהילה המדעית קיימות דעות רבות נגד שתיית קפאין במהלך ההריון, משום מה בישראל עדיין מרבית הנשים צורכות קפאין במהלך ההריון, חלקן אף למעלה מכוס קפה אחת ביום.

רצוי להימנע לחלוטין מצריכת קפאין במהלך ההריון -קפה, שוקולד וכמובן משקאות תוססים מכילי קפאין כמו קולה ודיאט קולה, מאחר שקפאין נמצא כחומר המגדיל את הסיכויים להתרחשותן של הפלות. את הקפה תוכלי להחליף במיץ תפוזים סחוט טבעי, בכוס מים חמים עם לימון ודבש, עדיף ללא תוספת סוכר או בתה ירוק. השינוי הזה לא רק ייעשה טוב להריון שלך, אלא גם יועיל לבריאותך באופן כללי

אל תאכלי יותר ממה שאת רגילה לאכול והקפידי על אכילה מסודרת 3 פעמים ביום

המשפט העממי הידוע כי עלייך לאכול בשביל שניים, הוא מיתוס בלבד שאינו מבוסס מדעית. אינך צריכה להגדיל את מכסת הקלוריות היומיות שלך פי שניים ואת יכולה להמשיך לאכול את אותה כמות מזון שהיית רגילה לצרוך לפני ההריון. רופאים ואנשי מקצוע ממליצים על צריכה יומית של בין 1800 ל-2000 קלוריות.

רצוי שבמקביל תקפידי לאכול שלוש ארוחות מסודרות, בהפרשי זמן קבועים ושלא תוותרי על ארוחת הבוקר, שסוד הקסם שלה הוא לא רק באנרגיה שהיא תיתן לך למשך כל היום, אלא גם ביכולתה לסייע בייצוב רמות הסוכר שיש לך בדם.

אכלי כמות מספקת של חלבון

הקפידי לשלב פרוטאין בכל ארוחה שאת צורכת במהלך היום ומידי יום ביומו, כדי שלא יהיה לך חסר בחלבון, שהוא חיוני כל כך לבניית התאים ולפעולות חשובות נוספות המתרחשות בגופנו.

עצה זו עשויה לסייע מאוד לנשים בעלות רמות סרטונין נמוכות במיוחד, נשים שיש להן נטייה לדיכאון, נשים בעלות מצב רוח הפכפך או נשים שחוות נפילות קיצוניות של רמות הסוכר בדם בשל צריכה יתרה של סוכר מזוקק. זאת מאחר שהפרוטאין מסייע ביצירת טריפופאן, שבתורו מעלה את רמות הסרטונין במוח.

מאחר שהסרטונין הוא מוליך במוח שתורם למצב רוח טוב ולתחושה של הרמוניות עם העולם – צריכה קבועה של מנת חלבון 3 פעמים ביום יכולה לאפשר לנשים בהריון פשוט להרגיש טוב יותר.

שתי מים!

לא צריך להרחיב על החשיבות של שתיית מים בכלל, בפרט כאשר מדובר בנשים בהריון. כמות המים הרצויה עומדת על כ-2 ליטרים ביום, שהם בערך 12 כוסות. אם את נמנית עם אלה שלפני הכניסה להריון מיעטו בשתיית מים, רצוי שתתחילי להסתובב באופן קבוע עם בקבוק מים בתיק ושתפסיקי לשתות משקאות תוססים או משקאות קלים תעשייתיים.

 קחי תוספי מזון לפי המלצת הרופא

תוספי מזון של מינרלים וויטמינים ישמרו על גופך בריא יותר וגוף בריא יותר הוא כר תומך להריון תקין. התייעצי עם הרופא שלך או עם נטורופט לגבי תוספי המזון האידיאליים עבורך בהתאם להרגלי האכילה שלך, בהתבסס על משקלך ובהתאם לתוצאות בדיקות הדם שלך.