קייטנת אמא: פעילויות קיציות לימים חמים

ימי החופש הגדול מתקרבים ולמרות שלרוב הקטנטנים מתמשך לו הגן לאורך חודש יולי, בחודש אוגוסט אנחנו נותרות עם השאלה מה עושים. אם את נמצאת בבית עם התינוק ונערכת לקראת החופש הגדול של הילדים האחרים, אפשר להכין מראש לא מעט פעילויות לימים חמים, בהם אי אפשר לצאת מהבית.

אז איך פועלת קייטנת אמא ומה אפשר לעשות בה?
קודם כל – כמה כללי התנהלות
ברוב המקרים השאלה מה לעשות בחופש הגדול עולה כאשר יש בבית יותר מילד אחד. התינוק שנמצא איתך בחופשת הלידה כבר רגיל לשגרה מסוימת והפעוט או הילד שנמצא במסגרת רגיל לשגרת הגן או הפעוטון.

· כדאי לשמור על שגרה גם בתקופת החופש הגדול. לקום בבוקר, לאכול ארוחת בוקר מסודרת ולהתחיל את היום בשעה מוכרת. בקרים נמתחים במיטה זה כיף אבל הם ישבשו את סדר היום של הילדים.

· אם את מניקה – הקלי על עצמך וקני משאבת חלב שתאפשר לך לשאוב מבעוד מועד ולהכין ארוחות מוכנות. כך לא תצטרכי לעצור את הפעילות ולהניק את התינוק כאשר את מבלה זמן איכות חשוב עם הילדים האחרים.

· כתבי לעצמך תוכנית פעולה – עם תזכורות ביומן, טלפונים חשובים ובייביסיטר אופציונלי. כך תוכלי לעבור את החודש הזה בצורה מסודרת ובלי לשאול את עצמך בכל פעם מה עושים היום.

שלוש פעילויות ליום קיץ בבית
· יום מים במרפסת: אם השמש לא חזקה מדי ומתחשק לך להישען אחורה ולשתות קפה קר, תוכלי לבלות עם הילדים יום במרפסת. גיגיות מים, בריכת שחייה מתנפחת או פשוט משחקים עם הצינור ועם הדלי. כך אפשר להעביר שעות ארוכות ומרעננות קרוב לבית ובלי להוציא יותר מדי כסף על בילוי בבריכה או בים.

· פיקניק בסלון: אולי קצת מלכלך, אולי קצת בלגן, אבל אין דבר כיפי יותר מפיקניק באמצע הסלון עם הילדים שלך. התחילי את היום בארוחת בוקר ואם את מניקה זה הזמן להוציא משאבת חלב ולשאוב חלב אם כדי שגם התינוק הקטן ישתתף בפיקניק שלכם.

הכיני פירות חתוכים, פנקייקס או כריכים או כל דבר אחר שהילדים אוהבים. כל מה שנשאר הוא לפרוש שטיח, להוציא צלחות חד פעמיות ולבלות שעה או יותר עם הילדים בפעילות מהנה וטעימה.

· יום יצירה: את השעות הארוכות של החופש הגדול, אלו שמגיעות בדיוק ביום החם באוגוסט כשאי אפשר לצאת החוצה, אפשר לנצל ליצירה משותפת. חנויות היצירה מציעות אינספור פתרונות מעניינים לימים כאלו, כולל ערכות מוכנות שאפשר לפתוח ולעבוד עליהן יחד עם הילדים.

מכיוון שהתינוק הקטן פחות מתעניין בהכנת עוגות מפלסטלינה או תיק לבד, תוכלי לבקש מסבתא או מאבא שישמרו עליו כמה שעות. גם כאן משאבת חלב הופכת שמישה כשאת מכינה את הארוחות מראש ומאפשרת לעצמך להתנתק לחלוטין ולתת תשומת לב לילדים הגדולים.