צעצועי התפתחות שאפשר ליצור בבית

צעצועי התפתחות. כולם אומרים לנו שכדאי לרכוש אותם. כשאנחנו נכנסות לחנות הצעצועים אנחנו מגלות שמדובר בעסק די יקר, שמתווסף אל ההוצאות הנוספות שיש לנו בשנה הראשונה לחייו של התינוק. בעוד שניתן להשכיר משאבת הנקה ולחסוך כך עלויות, את צעצועי ההתפתחות צריך לרכוש ובכל שלב בהתפתחות של התינוק צצים משחקים חדשים.

אנחנו החלטנו להיות יצירתיות ולהכין את צעצועי ההתפתחות לבד. מצאנו שמדובר במלאכה שדורשת קצת דמיון, שימוש בחומרים ובחפצים שיש לכל אחד בבית וקצת זמן. בסופו של דבר מדובר בחסכון משמעותי על צעצוע שבעוד כמה חודשים כבר לא יהיה רלוונטי.

הנה כמה רעיונות להכנת צעצועים בבית:
בקבוק מרשרש:
רעשנים הם צעצועי התפתחות נפוצים שבחנויות מגיעים במגוון רחב של צורות וצבעים. לקחנו בקבוק מים מינרלים קטן, גרב צבעונית ומעט אורז.

הכנסנו את האורז אל תוך הבקבוק וסגרנו היטב. הדבקנו את הפקק עם מסקינג טייפ חזק ועטפנו את הבקבוק בגרב הצבעונית. תפרנו את הקצה הפתוח של הגרב והרי לנו רעשן צבעוני ושמח, רך למגע ועשיר בצלילים.

בובות גרב:
עוד שימוש מצוין בגרביים שנותרו אחרי שגרב אחת הלכה לאיבוד – בובות גרב. אפשר לצייר על הגרביים עיניים ופה ולעשות לתינוק הצגה עם קולות, מוזיקה וליטופים נעימים. אם אתן רוצות לשדרג את הפרויקט, השתמשי בשאריות לבד צבעוניות לתפור את הפה, האף והעיניים, להוסיף פפיון חמוד ועוד. אפשר להשתמש בחוטי צמר כדי לתפור לבובה שיער.

שדרוג של קופסאות:
קופסאות יכולות להפוך לצעצועי התפתחות בקלות. כל מה שצריך היא קופסה טובה ובטוחה לשימוש, מחומר נעים ונוח – למשל קרטון עבה, אפשר להכניס לקופסה שעועית או אורז שעושים רעש, לחבר אליה שרוך ולגרור אותה לאורך הבית, כשהתינוק יכול לעקוב אחריה ולזחול, קופסה שבה אפשר לזרוק חפצים או להניח אותם ועוד.

קוביות:
אפשר ליצור קוביות מקופסאות בכל מיני גדלים. קחו קרטוני חלב וגזרו אותם לחצי, אטמו את החצי הפתוח עם מסקינג טייפ עבה או הדביקו חלקי קרטון היטב. צבעו את הקוביות בצבעים בולטים ותוכלו לבנות עם התינוק שלכן מגדל של קוביות שכולו שאריות שאנחנו בדרך כלל זורקות לפח.

סירים ישנים שהופכים לכלי נגינה:
אולי הדבר הפשוט ביותר לעשות, אם אין לך חשק לגזור, להדביק וליצור, הוא להשתמש בכלים ישנים וליצור תזמורת מושלמת של כלי נגינה. סירים הופכים לתופים, קערות פלסטיק יוצרות סאונד אחר וביחד אפשר לנגן כל מיני שירים ולעשות שמח.

לא חייבים להשקיע הרבה מאד כסף בצעצועי התפתחות שבעוד כמה חודשים כבר יועברו למחסן בהמתנה לתינוק הבא. מחומרים שיש בכל בית, אפשר לבנות וליצור צעצועי התפתחות נהדרים שיספקו לך הרבה מאד שעות משחק יחד עם התינוק שלך. מזכירות לך שתוכלי לשכור משאבת הנקה ולחסוך עוד כסף בעלויות הטיפול בתינוק.