מוצרים נלווים למשאבות הנקה

כאימא, את תמיד רוצה לתת לתינוקך ולילדך את הטוב ביותר. מחקרים רבים מראים כי חלב אם הוא התזונה הכי טובה לילד בשנותיו הראשונות לחייו. לא מעט אמהות מניקות את ילדיהן בשקיקה ובשמחה, אך לצערנו יש גם את מעט האמהות שלא מצליחות תמיד להניק, לא הולך חלק, הכול פצוע ושסוע, התינוק לא עולה במשקל, בוכה ולא רגוע. במצב כזה, לפני שמרימים ידיים ומוותרים, ניתן לנסות לשאוב את חלב האם מהשדיים ולהזין את התינוק מבקבוק.

מוצרים נלווים למשאבות הנקה – הצורך לשאוב, איך ומתי

במהלך ההיריון הגוף שלנו, הנשים, משתנה. גדל בתוכו יצור זעיר, יצור חי ונושם. דבר זה מדהים! לא פעם אחרי לידה, את מסתכלת על התינוק שיצא הרגע מבטנך ולא מבינה איך הפלא הזה התרחש, איך הפלא הזה ישב מכורבל בתוך בטנך וצמח לו שם ברוגע במשך תשעה חודשים תמימים.

במהלך שלושת הימים שאחרי הלידה, הגוף שלנו מתחיל להפריש חלב הנקרא קולוסטרום. חלב זה הוא החלב הראשוני היוצא מגוף האם והוא מאוד בריא לתינוק. בימים הראשונים לחייו התינוק אוכל כל שלוש, ארבע שעות וכמות החלב שאותה הוא צורך בכל ארוחה היא כשתי כפיות חלב.

לא תמיד פעולת ההנקה כל כך קשה ופשוטה לתפעול. לעיתים האימא נתקלת בקושי ואז מתעורר הצורך לשאוב. כמו כן, לעיתים האימא צריכה לחזור לעבודה או ללמודים אחרי מספר חודשים של חופשת לידה, והתינוק עדין ניזון מחלב אם בלבד. במצב כזה גם כן יש צורך בשאיבה.

מומלץ לרכוש משאבה טובה, שתשמש אותך בנאמנות בצורה הכי נוחה ויעילה שיכולה להיות.

מוצרים נלווים למשאבות הנקה – מספר מוצרים מובילים

ישנם מגוון סוגים של משאבות הנקה, יש משאבות הנקה חשמליות, יש ידניות, יש משאבות דו צדדיות ויש חד צדדיות. מומלץ שכל אימא תתאים לעצמה את סוג המשאבה המתאים לרצונותיה ולתקציבה.

ביחד עם המשאבה מומלץ לרכוש מוצרים נלווים למשאבה כמו: בקבוק ופטמה. רצוי שהבקבוק יתברג לפי המשאבה וכך החלב שישאב יכנס ישר לתוך הבקבוק ומשם לפיו של התינוק בלי צורך להעביר את החלב מבקבוק לבקבוק ולהסתכן באובדן של טיפות חלב אם יקרות מפז.

כמו כן, ביחד עם משאבת ההנקה מומלץ לרכוש צידנית קטנה וקרחונית על מנת לאכסן את החלב לאחר השאיבה במקום קריר ובטוח שלא יתקלקל.

במהלך תקופת ההנקה או השאיבה רצוי ללבוש בין השד לחזייה רפידות עגולות הקרויות רפידות הנקה. רפידות אלו סופגות אליהן את טיפות החלב שמטפטפות מהשד בעת השאיבה בצד השני, או בעת ההנקה בשד השני ומונעות מהחלב להרטיב את החזייה והחולצה.

על כל יולדת טרייה למרוח את הפטמות שלה במשחה מיוחדת לעור הפטמות. משחות אלו מורכבות בדרך כלל מלנולין טהור. הן עוזרות לשמור על הפטמה בשלמותה בלי שייווצרו בה סדקים ופצעים מדממים. אין צורך לשטוף את המשחה מהפטמה לפני הנקה.

זכרי – הנקה טובה היא הנקה שטובה גם לתינוק וגם לאימא! בהצלחה!