לא למחלות המעבר – איך לחזק את הגוף ולהמשיך להניק גם בסתיו

הסתיו מגיע ומביא איתו שלכת צבעונית, אוויר קריר ונעים על הפנים ותחושה של התחדשות, אבל הוא מביא איתו גם לא מעט מחלות – קלות וקשות, שיכולות לתקוף בקלות גם אימהות אחרי הלידה, אולי בגלל התקופה הרגישה שבה הגוף שלנו עדיין לא חוזר לעצמו ורגיש יותר לכל מה שמתרחש מסביבו.

אם את מניקה, אפילו צינון פשוט יכול לשבש את שגרת ההנקה ולגרום לך להפסיק. כדי לחזק את הגוף בעונת המעבר, אפשר לעשות כמה פעולות פשוטות ולשנות מעט את ההרגלים כך שנעבור גם את תקופת מחלות הסתיו בקלות.

כדי לשמור על שגרת ההנקה כדאי שתהיה לצדך משאבת הנקה שתאפשר לך לשאוב חלב ולהכין מנות מוכנות לימים בהם את מצוננת או מרגישה קצת פחות טוב. עוד לפני המיחושים והצינונים, הנה כמה דברים שכדאי לעשות.

שינוי תזונתי ישפיע ויחזק אותך

חופשת הלידה היא לא פעם תקופה שבה התזונה שלנו משתנה ומתהפכת מספר פעמים. גם אם הקפדת על תזונה בריאה במהלך ההריון יש דברים שמשתנים. השהייה הארוכה בבית, העייפות המצטברת והשעות המעטות מאד שבהן את יכולה לשבת ולאכול ארוחה מסודרת – כל אלו הופכים את הרגלי התזונה שלנו ללא קבועים.

הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לחזור לתפריט מאוזן ומסודר, שיתאים לאורח החיים החדש שלך עם התינוק. תזמני ארוחות קבועות ומזינות לשעות בהן התינוק ישן תנומות קצרות או רגוע לאחר הנקה. דאגי לבשל את האוכל לפני כן, כך שלא תצטרכי לאלתר ברגע האחרון ואפילו היעזרי במבשלת או במקום לקניית אוכל ביתי איכותי.

החליפי את הקפה בתה ירוק

תה ירוק עמוס באנטי אוקסידנטים שעוזרים לחזק את המערכת החיסונית שלנו. בחופשת הלידה, בעיקר בגלל העייפות, אנחנו שותות לא מעט קפה, גם כאשר אנחנו מניקות. למרות שאני לא חושבת שצריך לוותר על הקפה הנעים של הבוקר, אפשר להחליף את הקפה בהמשך היום בתה ירוק.

צרכי הרבה ויטמין C

פירות הדר, פלפלים בכל מיני צבעים וירקות ירוקים הם הכתובת שלך לויטמין C. ויטמין C חשוב לשמירה על מערכת חיסונית חזקה. הוא מחזק את מערכות הגוף ומכין אותן לקראת חילופי העונות. כדי לשלב במהלך היום אכילה של פירות הדר, בין אם מדובר בחצי אשכולית לארוחת הבוקר או בכוס מיץ תפוזים טרי.

חלית? תני לעצמך זמן להתאושש

אם את מרגישה לא טוב, תני לעצמך זמן להתאושש. שאיבת חלב באמצעות משאבת הנקה מבעוד מועד, בימים טובים בהם את יכולה להכין לעצמך מנות חלב ולהיערך לימי הצינון, עוזרת לך להעניק לתינוק שלך את התזונה הטובה ביותר גם בימים קשים. היעזרי בבעל, בבני משפחה ובחברות ותני לעצמך את הזמן לישון, לנוח ולאושש את הגוף.