כך תשרדי את הביקור בטיפת חלב

יש משהו שלא מדברים עליו עד שלא מגיע תינוק למשפחה. מן סוד כזה, אולי מיתוס, שמעסיק אימהות טריות בלי סוף. קוראים לזה טיפת חלב, הגוף הותיק שמלווה אותך מהרגע שהתינוק נולד ועד גיל 5 לערך והופך לעיתים לבית ספר עבורך כאמא.

את אחיות טיפת חלב כל אמא טרייה מכירה, הן מייעצות, הן מלוות והן שופעות חוכמה בכל הקשור להתפתחות התינוק. לעיתים קרובות, אנחנו צריכות לאמץ לעצמנו סבלנות יתרה כשאנחנו נפגשות איתן. במקרים אחרים אנחנו חוזרות מהביקור מלאות דאגה לתינוק שלנו.

איך שורדים את הביקור בטיפת חלב ולומדים ממנו? הנה כמה טיפים מאיתנו.
קחי הכל במידה הנכונה:

יועצות טיפת חלב אמורות לתת לך חוות דעת על כל מיני צדדים של האימהות הטרייה. הן שוקלות את התינוק כדי לבחון התפתחות ומודדות מול עקומות משקל תינוקות שחלקן כבר אינן נחשבות לרלוונטיות כיום, היכן נמצא התינוק שלך ביחס לממוצע הארצי. בנוסף, הן בודקות את ההתפתחות של התינוק ואמורות להתריע על בעיה.

לא פעם הבדיקות הפשוטות האלו הופכות להרצאה שלא נעימה לאמא שמעדיפה ללכת במסלול שלה ולחשוב מחוץ לקופסה. העצה שלנו במקרה זה היא לחשוב מאופק. להגיד כן וללכת הביתה ולעשות מה שמרגיש לך לנכון. מושגים כמו משקל תינוקות אינם צריכים להעסיק אותך כל עוד התינוק שלך אוכל, במצב טוב, שמח ושבע רצון.

התייחסי למפגש בהומור:
אין דרך טובה יותר לעבור בשלום את הביקור בטיפת חלב מאשר להתייחס להערות הקטנות בהומור. אפשר להתלוצץ עם האחות או פשוט לצחוק על הסיטואציה ולהנות ממנה.

במידה והתינוק שלך מתפתח בדיוק כמו שמצופה, בלי בעיות מיוחדות, כל מה שנותר לך לעשות הוא להפנים את הטיפים המיושנים או ההמלצות השרירותיות ולצחוק עליהן. את מכירה את התינוק שלך יותר מכולם.

תהיי יעילה:
כדי לסיים את הביקור במהירות ולהמשיך בחייך עד הפעם הבאה, תהיי יעילה. הכיני את פנקס החיסונים, הגיעי מספיק זמן מראש ותיערכי לכניסה לחדר האחות, כך תוכלי לסיים את הביקור במהירות ולחזור לחייך.

מגיעה לחיסון? קחי איתך מלווה
חיסון התינוק הוא אולי אחד הרגעים הכי מטרידים עבור אימהות. אנחנו נוטות לכאוב את החיסון הזה הרבה יותר ממה שהתינוק שלנו ומרגישות אותו עמוק בלב עם כל בכי או חוסר נעימות. כדי לשרוד יום של חיסונים כדאי להביא איתך את אמא או את בן הזוג או כל אדם אחר שאת סומכת עליו.

הוא יוכל להיכנס במקומך לחיסון, להחזיק את התינוק בזמן שאת מתארגנת, לשעשע אותו או פשוט להיות שם לכל מה שתצטרכי במהלך הביקור. הביאי איתך מישהו שמגיע כדי לעזור ויודע זאת ושיוכל לשמור על אווירה חיובית ונעימה עבורך.

טיפת חלב היא תחנה בדרך של כל אמא צריכה, עם מושגים שאנחנו שומעות רק בשנים הראשונות לחיי הילדים. משקל תינוקות, הנקה נכונה או עזרה ראשונה בבית – כל אלו נושאים שחשוב להכיר ולהיות מודעים אליהם, אבל בסוף היום את בעלת האחריות על התינוק שלך ולא אף אחד אחר.