כיצד תשלבי את בן זוגך בשגרת ההאכלה

חופשת הלידה היא ממש לא חופשה. היא כוללת לא מעט רגעים מתישים וקשים, בהם את זקוקה למנוחה שלך. בן הזוג יכול וצריך לעזור במהלך תקופת ההסתגלות לחיים כמשפחה מורחבת, אך אימהות טריות רבות מתקשות למצוא את הדרך להיעזר בבן הזוג. אם את מרגישה שאת צריכה כמה רגעים לעצמך, רוצה להקל על השגרה ולחבר את התינוק לאבא שלו, שאוהב אותו מכאן ועד הירח, תוכלי לעשות זאת דווקא במהלך שגרת ההאכלה של התינוק.

החלפת הנקה אחת בשאיבה באמצעות משאבות חלב והאכלה בבקבוק על ידי בן הזוג מאפשרת לך לקחת צעד אחורה, לנוח ולאגור כוחות לעוד לילה של הנקה או בוקר קשה. יותר מכך, יש להאכלה זו יתרונות גדולים בחיבור בין התינוק לאביו.

ביחרי משאבת הנקה שתהיה מתאימה לך:
הצעד הראשון הוא לרכוש משאבת הנקה שתוכל להתאים לך ולאפשר לך לשאוב בנוחות חלב אם. משאבות חלב מתחלקות לשני סוגים עיקריים – משאבות חשמליות ומשאבות ידניות. אם את מתכננת לשאוב באופן קבוע, ואפילו מספר פעמים ביום, כדאי לך לשכור או לקנות משאבת חלב חשמלית, שתאפשר לך לשאוב בנוחות. אם את מתכוונת לשאוב רק כמה פעמים בשבוע או במקרי חירום, תוכלי לשאוב באמצעות משאבת חלב ידנית.

לאחר שתשיגי את משאבת החלב, תוכלי לשאוב בזמנים הנוחים לך, לאחסן את מנות החלב במקרר ולהכין אותן להאכלה על ידי בן זוגך.

תני לו לעשות את שלו:
לכל אחד מאיתנו מגיע להתחבר לתינוק החדש במשפחה. האכלה היא דרך לעשות זאת באופן טבעי. כאשר את מעבירה את השרביט אל בן זוגך, תני לו את הסמכות והכבוד לעשות זאת. אל תנסי להשתלט על התהליך, לתת לו טיפים או לעמוד מעליו בזמן שהוא מאכיל את התינוק. זהו בדיוק הזמן לקחת צעד אחורה ולבלות זמן איכות עם עצמך. ככל שתאפשרי לו להיות עצמאי יותר עם התינוק, כך את תוכלי לנוח יותר ולמצוא גם זמן לעצמך.

אפשרי לו לקום פעם אחת בלילה:
אחת ההתמודדויות הכי קשות בנושא ההנקה הן הקימות במהלך הלילה. התהליך משתפר ככל שהתינוק גדל והיקף שעות השינה שלו בלילה גדל, אך בתחילת הדרך מדובר בלילות קשים מאד. כדי שתוכלי לנצל עוד כמה שעות שינה, תני לבן זוגך לקום להאכלה אחת בלילה עם בקבוק. תוכלו לבחור יחד בשעה מסוימת שבה את בדרך כלל קמה להניק ולהחליף את הקימה הזו בהאכלה בבקבוק. כך תוכלי להרוויח כמה שעות שינה חשובות לך.

חופשת הלידה היא לא חופשה בכלל. הימים בה ארוכים ומורכבים מאד. בן הזוג יכול להיות שותף מלא לטיפול בתינוק, גם כאשר הוא מבלה את רוב זמנו בעבודה. האכלה של התינוק פעם אחת ביום או בלילה, יכולה לעזור לך לנוח ולצבור כוחות ויכולה לחבר אותו אל התינוק ולהפך.