יום כיף בים עם תינוק – אפשר גם להנות מזה

הביקור הראשון שלנו בחוף הים לאחר הלידה יכול להיות מעט טראומתי. הכניסה לבגד הים אליו התגעגענו בחודשי החורף, לאחר 40 שבועות של הריון, עשויה להעלות חרדה קלה על פניה של כל אמא טרייה. יותר מכך, המחשבה על בילוי בחוף הים עם התינוק הקטן, שעוד לא פגש מקרוב את מי הים התיכון, מעלה גם היא תחושת חשש. אבל בארץ חמה כמו ישראל, אנחנו חייבות להשתחרר מהפחד ולצאת לבלות.

אין כמו בילוי בחוף הים בבוקר שקט, כשכולם בעבודה ואת פנויה לגמרי בתוך חופשת הלידה שלך, שכל קשר בינה ובין חופשה הוא מקרי בהחלט. השלב הראשון הוא ברור – את מרימה טלפון לחברה טובה, רצוי חברה שנמצאת גם היא בחופשת לידה ומבינה לליבך.

יחד אתן מתארגנות, אורזות את כל הבית ויוצאות אל הים נרגשות. ובעצם – מלאות בחשש. איך עוברים את המשוכה מעל הביקור הראשון בים עם התינוק? קבלי טיפים שבאים מתוך ניסיון חם, לוהט וקיצי שלנו.

מה בכלל לוקחים לים בפעם הראשונה?
כשאנחנו יוצאות מהבית עם התינוק אנחנו רגילות לקחת את רוב הבית על הגב או במכונית ולפעמים על העגלה. עד כדי כך שכמעט ולא נשאר מקום לתינוק. כשמדובר בביקור ראשון בים, אנחנו עשויות ליפול למלכודת של לארוז את כל הבית והרבה יותר מכך.

אז מה חשוב לקחת? קודם כל מקדם הגנה שמתאים לתינוקות, בגד ים שמכסה כמה שיותר חלקים מגופו המתוק של תינוקך וכובע שיגן עליו מפני השמש. בנוסף, כדאי לקחת סל קל עם כיסוי הגנה מפני השמש. אם השמש אינה חזקה, תוכלי לקחת איתך מחצלת או שמיכה שעליה תוכלי לשים את התינוק. כדאי לבחור במיקום עם צל.

מה עושים עם ההנקה?
לאימהות רבות קשה לדמיין את הסיטואציה הבאה בה אנחנו יושבות על חוף הים עם בגד ים, אוחזות בתינוק הקטן ומניקות אותו מול הגלים. אם הסיטואציה אינה נוחה לך תוכלי להשתמש במנות חלב אם ששאבת מבעוד מועד והבאת איתך לבילוי על החוף.

קבעי לך דייט עם משאבת ההנקה בבוקר שלפני ההליכה לחוף הים ושאבי מנה או שתיים שתוכלי לקחת איתך לזמן שבו תהיי בחוף הים.

צעד צעד ולא יום שלם
הבילוי הראשון בחוף הים צריך להיות בילוי קצר וממצה. תינוקות רגישים לשמש ויכולים להרגיש בקלות שחם להם מדי או שפשוט לא נעים. למרות שאנחנו נזכרות בגעגועים בימים ארוכים על החוף בהם נשכבנו על המגבת וקראנו ספר עד שהגיעה השקיעה, הפעם כדאי לשמור על ביקור קצר וממצה. כזה שיעשה חשק לעוד.

בעוד כמה חודשים תוכלי לחזור לכאן עם התינוק, כשהוא כבר גדול יותר ולעבור עוד שלב בדרך להתאהבות חוזרת עם הים – טבילה ראשונה ביחד בתוך המים.