טיפים לשגרה נוחה של שאיבת חלב

לכל אחת מאיתנו יש רשימת מטלות ארוכה לאורך היום. בין אם את בחופשת לידה או מתמודדת בכל יום עם השילוב בין עבודה ובית, אנחנו מרגישות שהזמן חומק לנו מהידיים. שאיבת חלב באמצעות משאבת הנקה מאפשרת לנו לתת לתינוק שלנו תזונה בריאה ומלאה גם כאשר הזמן קצוב. אנחנו שואבות, מכינות מנות חלב ומאפשרות לו להנות מארוחה דשנה גם כאשר אנחנו לא נמצאות או שאיננו יכולות להניק.

איך מייצרים שגרה של שאיבת חלב שתתאים לך?
כאמור, כל אמא היא בעלת לוח זמנים משלה. חשוב ששגרת השאיבה תתאים לשאר הפעילויות בלוח הזמנים שלך. כדאי לשאוב בשעות שבהן את לא מניקה את התינוק, כך שיש גודש של חלב שבכל מקרה חשוב להוציא ולהשתמש בו. שאיבה לפני שאת יוצאת אל העבודה או בשעות הערב כשהתינוק ישן, תקל על הגודש ותאפשר לך לשמור עבורו מנות חלב טריות לאותו יום או ליום שאחרי.

כדאי לייצר שגרה של שאיבת חלב שמתאימה לך לפי השעות שבהן יש לך יותר זמן לשבת ולשאוב ולא לשאוב דווקא כשאת בלחץ או חייבת לרוץ. השעות הרגועות יותר הן הזמן הטוב ביותר להתרווח על הכורסה ולשאוב באמצעות משאבת הנקה את מנות החלב הדרושות לך ולתינוקך.

כדאי להיערך מראש – ולא בלחץ
רבות מהאימהות, בייחוד אלו שעובדות או שיש להן עוד ילדים בבית, שואבות חלב במהירות ובלחץ כשכבר אין ברירה. כשמנות החלב ששומרים למטפלת נגמרות או שפשוט יש גודש בחזה שגורם לכאבים ולמצוקה.

כדאי להימנע מהתחושות האלו ולבחור שעות ביום שבהן את יכולה להתפנות מהטיפול בילדים, לשבת במקום נוח ולשאוב. כדאי לבדוק מדי יום כמה מנות חלב נותרו ולהיערך מראש בהתאם, כך אף פעם לא תהיי בלחץ לשאוב רגע לפני היציאה מהבית או בזמן הכי עמוס וקשה ביום.

ביחרי לך מקום רגוע ונעים לשאוב בו
תהליך שאיבת חלב יכול להיות תהליך נעים ורגוע, במידה ובוחרים באווירה הנכונה לעשות זאת. כדאי לבחור בפינה שקטה ופרטית של הבית ולערוך שם את שאיבת החלב. סביבה רגועה תעזור לך לשאוב הרבה ובקלות מבלי להתייחס להסחות דעת, תתן לך תחושה נעימה ואינטימית יותר ותבטיח לך כמה דקות של שקט ופרטיות ככה על הדרך.

השתמשי במשאבת הנקה שמתאימה לך באופן אישי
אימהות רבות לא מבינות מדוע הן מתקשות בשאיבת החלב. לעיתים קרובות מדובר בחוסר התאמה של המשאבה. משאבת ההנקה שאת בוחרת צריכה להתאים לך באופן מיוחד, לך ולשגרת ההנקות והשאיבות שלך. אם את שואבת מדי יום, כדאי להיעזר במשאבת הנקה חשמלית ואילו אם את שואבת רק מדי פעם, תוכלי להיעזר דווקא במשאבה קטנה וידנית.

לפני שאת מתחילה לשאוב חלב, כדאי לבדוק איזו משאבה תתאים לך, למספר השאיבות מדי יום, לסדר היום ולתחושה האישית והפיזית שלך.

בין אם את יוצאת מדי בוקר לעבודה ומשאירה מנות חלב למטפלת או בפעוטון, אם את נמצאת בבית ורוצה לשאוב מדי יום כדי לספק ארוחה אחת או שתיים בבקבוק במקום בהנקה ובין אם את פשוט סובלת מגודש ורוצה לשאוב מדי פעם כדי להקל על חוסר הנוחות, שגרת השאיבה שלך היא אישית ותלויה רק בלוח הזמנים שלך.