חופשה אקזוטית עם תינוק – כך תעשו את זה נכון

בשבועות שקודמים ליולי אוגוסט כולם מדברים על דבר אחד, אולי שניים: עומס חום והחופשה המתוכננת.
אם אתם זוג הרפתקן שבימים בהם הייתם רק שניכם נהגתם לבחור בכל שנה יעד אקזוטי אחר לחופשה –
מתאילנד ועד האיים המלדיביים, שם הייתם נחים, משתזפים וצופים בשקיעות עד שלא שנמאס ואת שוב, ודאי חששתם מעט כשהצטרף לזוגיות שלכם תינוק. האם מעתה כל החופשות שלכם יהיו חופשות ביעדים קרובים, זמינים ונוחים? אנחנו שמחים לבשר לכם שזה לא חייב להיות המצב. אפשר לנסוע לחופשה אקזוטית עם תינוק, להישאר בחיים וגם ליהנות מזה.

איך מתמודדים עם הטיפול בתינוק רחוק מהבית, איך שומרים על שגרת היום ואילו דברים כדאי לקחת אתכם כדי שיקלו על המרחק מהבית?

ריכזנו עבורכם כמה טיפים של אנשים שכבר עשו את זה:

איך מארגנים חופשה עם תינוק?
מתחילים בלהיות מאורגנים ושיטתיים מעבר לרגיל: כשאתם מזמינים מלון חשוב לוודא שהוא מתאים לילדים – האם הוא יספק אפשרות לינה נוחה? האם יש מיטת תינוק? לול או עריסה?
בדקו את אפשרויות ההתניידות ממקום למקום – לא בכל אוטובוס מקומי שהייתם רגילים לנסוע בו קודם תוכלו לנסוע כעת. בדקו את אפשרויות התחבורה הציבורית השונות, את התדירות ומידת הנוחות בכל אחת. במקרים בהם התחבורה בעייתית אולי תרצו לקחת טיסה פנימית קצרה או לשכור רכב. כדאי לעשות את כל הבירורים האלו מראש כדי להימנע במידת האפשר מטרטורים ועיכובים שמאפיינים טיולים ביעדים אקזוטיים.

מה אורזים לחופשה עם תינוק?
גם כשיוצאים מהבית עם תינוק ביומיום, רובנו מרגישים כאילו אנחנו צריכים לקחת אתנו את כל הבית. כשיוצאים לחופשה, מתווספים לכל הפריטים הרגילים גם פריטים חשובים נוספים.
כדאי לקחת חיתולי טטרה, מגבונים לחים בשפע, בגדים להחלפה למשך היום, מגבת ושמיכה. משטחי החתלה חד פעמיים יכולים לבוא לידי שימוש בשעות שבהן אתם רובצים על החוף או מבלים מחוץ למלון.
אם את מניקה, כדאי לקחת משאבת הנקה שתאפשר לך לשאוב חלב לפני טיסות ונסיעות ארוכות או לפני ימי פעילות מחוץ למלון.

ממש כמו בטיול בית הספר כדאי לחלק את התיקים לשניים – תיקים נוסעים ותיקים הולכים. התיק הנוסע הוא תיק עמוס בדברים שאנחנו צריכים לשעות הערב, זמן המקלחת של התינוק ולקראת השינה ואילו התיק ההולך כולל את כל מה שנצטרך ביומיום במהלך טיול, רביצה על החוף או ארוחת צהריים.

מה מתכננים מראש ומה משאירים לספונטניות?
כשהיינו רווקים ויצאנו לחופשות לא היינו מתכננים יותר מדי, העדפנו להיות ספונטניים ומוכנים לכל הרפתקה. הרפתקאות עדיין ייתכנו, אבל כשנוסעים עם תינוק צריך לתכנן מראש ולהכיר את המקום אליו אתם נוסעים: איפה נמצא המלון, כמה זמן לוקח להגיע לאטרקציות בהן אתם רוצים לבקר, האם יש חוף שמתאים למשפחות עם ילדים והאם יש בו את כל השירותים שצריך. ומה אם התינוק יונק? משאבת חלב תאפשר לך להיות ספונטנית יותר ולכן כאמור חשוב לקחת אותה בתיק, אבל גם תכנון מוקדם של כל הפרטים יכול לסייע לכם לקבוע לוח זמנים שישתלב עם זמני ההנקה ולתכנן טיול שבסופו של דבר תוכלו לנוח ולהנות בו. כדאי גם לבדוק מה יחס המקום להנקה בציבור, נושא שמעסיק לא מעט אימהות במהלך חופשה.