זמן לעצמך – מדוע חשוב לקחת פסק זמן

השנה הראשונה לחייו של התינוק, זו שבה את נמצאת בחופשת לידה, מניקה ומתרכזת בעיקר בתינוקך, היא לא שנה פשוטה. כן, היא מרגשת, משמחת, מלאה ברגעים קטנים של אושר, אבל היא גם מתישה, מעייפת ולפעמים קשה לעיכול.

כמו כל אדם אחר, גם אמא טרייה צריכה לפעמים פסק זמן. הזדמנות לקחת כמה שעות לגמרי לעצמה, להתנתק מהמטלות הקשורות לתינוק ולהרגיש לרגע חופשיה מאחריות. למה בעצם חשוב לקחת פסק זמן מדי כמה זמן ומה כדאי לעשות בזמן הזה?

המרחק הקצר מדיכאון או שגעון
שתי המילים האלו – דכאון ושגעון נשמעות לנו קיצוניות ורחוקות כל כך מהחיים המתוקים שלנו עם התינוק שזה עתה נולד. אבל אם נהיה כנות עם עצמנו, במהלך חופשת הלידה בבית אנחנו יכולות להגיע למצבים בהם כל מה שמתחשק לנו הוא להיכנס מתחת לשמיכה ולישון. המחסור בשינה, השינויים הגדולים כל כך שחלו בחיים, ההפתעות שמגיעות עם התינוק החדש, השינויים הקטנים בתוכנית המושלמת שהגינו במוחינו לפני שהוא הצטרף למשפחה – כל הדברים האלו יכולים לגרום לנו לטלטלה של רגשות.

פסק הזמן הזה מאפשר לנו לנשום. לקחת צעד אחורה, להסתכל על עצמנו, לחזור לקצב הגיוני. אנחנו יכולות לשבת לרגע ולשתות קפה בנחת בלי להתפלל שעד שנגיע ללגום את הקפה הוא לא יתעורר מהשינה או לא ירצה בדיוק לאכול.

אנחנו יכולות פתאום לנהל שיחה נורמלית עם חברה טובה ולשתף אותה במה שעובר עלינו, בלי לחשב את הדייט שלנו לאחור לפי זמני התנומות של הרך הנולד. אנחנו מרגישות לרגע חופש תנועה שהוא כל כך חשוב לשפיות שלנו.

למצוא ידיים טובות
כדי שתוכלי להשתכנע ולא לדחות את זמן האיכות שלך עם עצמך, את צריכה מישהו עם ידיים טובות. משמע – מישהו שאת סומכת עליו לשמור על התינוק שלך. זו יכולה להיות אמא שלך, כי סבתא יש רק אחת והיא בדיוק הבן אדם הנכון בזמן הזה. את יכולה להשאיר את התינוק עם בן זוגך ולאפשר לו לנצל את השעות האלו להתחברות עם התינוק.

חשוב שתבחרי במישהו שאת מרגישה איתו בנוח ויודעת שלא תדאגי לתינוק שלך בזמן שהוא איתו.

תסעי כמה שיותר רחוק, אבל קרוב
כדי שבאמת תוכלי להתנתק, תבחרי במקום רחוק יחסית מהבית. ביתה של חברה טובה שרצית לראות המון זמן אבל לא הצלחת להגיע אליה מאז שילדת, העיר הגדולה שאת אוהבת לבקר בה ולעשות בה שופינג, המקום שבו נמצאת המסעדה הכי אהובה עליך.

ביחרי במקום שהוא אולי רחוק מעט גיאוגרפית, אבל קרוב אל הלב שלך. מקום שבו יש לך חברה טובה שיכולה לחלוק איתך את הבילוי או מקום שאת תמיד אוהבת לחזור אליו.

הזמן הנדיר הזה שבו אנחנו עושות סטופ ולוקחות פסק זמן חשוב מאד במהלך חופשת הלידה. כדאי לעשות את כל המאמצים כדי לשבץ אותו ביומן.