הכיני את התינוק לקיץ – המדריך לעונה החמה

הקיץ הגיע ואיתו שפע של התמודדויות יומיומיות חדשות. החום, הלחות, העצבים הנלווים והחופש הגדול שמפתיע גם כשיודעים שהוא אמור לבוא מביאים איתם לא מעט אתגרים, בייחוד אם יש לכם בבית תינוק קטן. איך מתמודדים עם גידול התינוק בעונת הקיץ, מה צריך לדעת כדי להקל על החום ואיך נערכים לימים חמים אבל נטולי אתגרים מיותרים? השאלות והתשובות שיהפכו את הקיץ לקריר יותר.

איך מגנים על תינוק מפני השמש?
לפני שיוצאים מהבית עם התינוק חשוב להיערך לקראת המפגש עם השמש הישירה של הקיץ הישראלי. תינוקות רגישים יותר לחום ולשמש ולכן חשוב מאד לקחת אתכם את כל הפריטים שיכולים להקל על החשיפה הזו. חשוב לבחור בבגדי תינוקות קלילים ונושמים ולמרוח את התינוק בקרם הגנה מיוחד לתינוקות, שמסייע להגן עליהם מהשמש. בנוסף, חשוב להרגיל את התינוק לחבישת כובע לשמש. תינוקות לא תמיד אוהבים שמניחים על הראש כובע, אבל חשוב להרגיל אותם לעניין כבר מגיל צעיר כדי שתוכלו להגן עליהם בכל יציאה מהבית.

לא פחות חשוב מכך- מומלץ להשקיע מחשבה בבחירת השעות ליציאה מהבית. בימים חמים במיוחד כדאי לצאת מהבית בשעות בהן החשיפה לשמש היא מינימלית, למשל מוקדם בבוקר או בשעות אחר הצהריים המאוחרות.

אילו פריטי לבוש מתאימים לתינוק בקיץ?
לפני הכל, יש להפריד בין ההתייחסות ללבוש התינוק בבית ובחוץ. כשהבית לא ממוזג, מומלץ להניח לתינוק להסתובב בחופשיות עם חיתול בלבד. אם בתוך הבית מופעל מזגן, מומלץ להלביש לתינוק חליפת תינוקות קצרה או אוברול ללא שרוולים. כאשר אתם יוצאים מהבית, בחרו בגדים ללא שכבות, מכנסיים קצרים וגופיה, אוברול תינוקות קצר או שמלה קצרה לתינוקת. שיטוט בחנויות בגדי התינוקות יוביל למסקנה שחשוב לבדוק בעיקר את הבד ממנו עשויים בגדי הקיץ. מומלץ להימנע מבגדי קיץ מבדים סינטטיים ולרכוש לתינוק רק בגדים מכותנה נעימה או טריקו רך. ככל שהבד יהיה איכותי יותר כך הוא יבודד לחות וחום והתינוק יהיה פחות חשוף לרגישויות בעור.

איך מתמודדים עם יתושים ומזיקים?
אחד המפגעים הכי גדולים של הקיץ הישראלי הוא ללא ספק עולם החרקים שמתעורר אחרי תנומת החורף והופך למציק במיוחד. בראש מצעד המציקים עומדים היתושים, שמאד אוהבים תינוקות קטנים וחמודים ודואגים להראות זאת מדי יום עם נשיקות קטנות על העור הרגיש של התינוק, שסובל מכך לא מעט.

מומלץ לקחת אתכם בתיק תכשיר טבעי נגד יתושים, להיעזר בכילה כשיוצאים מהבית ולהתקין בחדר התינוק מתקנים נגד יתושים שמאושרים לשימוש בחדרי תינוקות ובסביבת ילדים. אחת הדרכים הטובות להימנע מעקיצות יתושים בצורה טבעית היא לשתול סביב הבית או להניח עציצים עם צמחים שמנטרלים יתושים, ביניהם רוזמרין, מרווה, לבנדר וצינטרונלה.