גם את אמא לא מתפשרת?

טומי הילפיגר או נאוטיקה? ראלף לורן או בננה רפבליק? ומה בדבר גאפ, ליווייס או אושקוש? לא, לא טעיתן באתר, ולא מדובר כאן על תצוגת אופנה אלא על בגדי מותגים לתינוקות.הבגדים הורסים במתיקות שלהם, התינוקות ממיסים כל עין וברוב המקרים גם הורסים את הארנק בעלויות הגבוהות. מה אתן חושבות? לקנות לתינוק את הכי טוב והכי יקר והאם הכי טוב הוא בהכרח גם הכי יקר?

איכות היא לא מילה גסה
כשמדובר בילדים שלנו אנו הופכות להחלטיות, המילה פשרה נמחקת לחלוטין מהלקסיקון שלנו ואנו נחרצות, חדורות להט וידיעה כי אין סיכוי שהאוצר שלנו לא יקבל את הטוב ביותר.

זה מתחיל בהכנות לקראת הלידה, אז אנו מתחילות להכין את הפריטים להם יזקק התינוק עם היוולדו. בבחירת המיטה כולנו הופכות למהנדסות על, פתאום קל לנו לבחון את הגימור בעץ, אנו יודעות לבחון כל בורג עד כמה הוא מחוזק, מידות עומק, נפח, גובה ורוחב הם מונחים שגורים בפינו והכי חשוב, אנו מחפשות את האיכות, את תו התקן ואת האחריות. אותו הדבר לגבי שידת ההחתלה, העגלה, הכסא לאוטו ועוד. בהמשך, ולאחר הלידה, זה יגלוש למותגים בבגדים, למשחקים מהחנויות המובחרות ביותר, כשהכל משדר איכות, יוקרה וכן, גם יופי.

השאלה הנשאלת היא: האם העובדה שאת אמא "מתפשרת" הופכת אותך לאמא פחות טובה? והיכן ניתן להתפשר מבלי שהדבר יגרום נזק לתינוק שלך או ידיר שינה מעינייך בלילות.
לפניכן, הבעד והנגד של מוצרי התינוקות היקרים והאיכותיים.

על הדבש ועל העוקץ
אין ספק כי איכות המוצרים מבטיחה לנו כמה דברים חשובים: היא מבטיחה לנו מוצר שנבדק בקפידה והוא נושא תו תקן, כלומר הוא אושר על ידי מכון התקנים גם בקריטריונים המחמירים ביותר. כשמדובר בבטיחות הילדים שלנו, נלך עד הסוף ולא ניתן בשום פנים ואופן ליד הגורל להנחות את צעדינו.
יחד עם זאת, ישנם מוצרים שאינם מעמידים בסכנה את שלומו של התינוק, וגם אם התפשרנו ורכשנו מוצר שהוא פחות יקר, אין זה אומר כי אינו איכותי, וכן, מוצרים יד שנייה
שקיבלת מחברות או שעברו לתינוק מאחיו הגדול, אין פירושם הזנחה.

בגדי מותגים לתינוק: נגד.

למשל, בגדים. בחודשי חייו הראשונים של התינוק הבגדים עוברים כביסות מרובות, התינוק מתפתח וגדל כל יום קצת ועד מהרה הבגדים כבר אינם מתאימים לו.
השקעה בבגדי מותגים בשנת חייו הראשונה של התינוק היא כיפית ונעים לקבל את המחמאות מהסובבים, אבל מדובר בהוצאה גבוהה ובלתי פרקטית (מי אמר בגד מעוצב במאות שקלים שנלבש פעם אחת בלבד?)
תינוק בשנתו הראשונה צריך בגדים נקיים, רכים וחמים, שיתאימו למידותיו וגם כאלה שלא ישברו את ליבנו עם כל פליטה, הקאה או פספוס מהחיתול. גם בהמשך, בשלב הזחילה והנגיעה בכל דבר, חבל להשקיע בבגדים שמתבלים ומתבלים במהירות ובקלות, מהר בשל הזחילה.

כיסא תינוק ללא פשרות: בעד.
כשמדובר על כיסא בטיחות לרכב, הסיפור קצת שונה.
חובה, חובה, חובה, לרכוש כסא תקני, עם אחריות היצרן ותו תקן ישראלי. כסא תינוק הוא כסא המותאם למימדיו הזעירים, וחייב להיות עמיד וחזק. במקרים כאלו אין מקום לפשרות, וחשוב לרכוש כסא חדש מאחר וכסאות תינוק טובים לשימוש לתקופה מוגדרת על ידי היצרן, זאת בשל הבלאי שנוצר לחגורות הבטיחות.

עריסות ממותגות ויקרות- נגד.
עריסה לתינוק משמשת אותו למשך שלושה חודשים בלבד. לאחר מכן עליו לעבור למיטת תינוק. זו הסיבה שעריסות לתינוק אינן מתבלות מהר. חבל להשקיע בקנית עריסה חדשה וממותגת, אם אפשר להשיג עריסה זולה יותר או אפילו לשכור עריסה מחנויות המציעות את השירות הזה. הדבר אינו פוגע בתינוק, העריסה שמורה ונוחה ומשמשת אותו כאמור, לתקופה קצרה בלבד.

דרוש- שיקול דעת
חשוב לציין כי למרות שאנו מאחלים את הטוב ביותר לנסיך או הנסיכה שלנו, לא לכל הוצאה יש הצדקה. לא פחות חשוב לזכור שמוצרים זולים אינם בהכרח פגומים או לוקים בחסר.
התחרות העזה על ליבו (וכיסו) של הצרכן מביאה בסופו של דבר למבצעים ששווה לעקוב אחריהם, במיוחד אם אינכם ממהרים, ובכל מקרה – לבצע סקר שווקים.
מוצרים שחובה עליהם להיות בטיחותיים ותקינים, כמו עגלה או כסא לרכב הם מוצרים עליהם באמת לא ניתן להתפשר, אבל בכל הנוגע לבגדים, עריסה או עגת אמבטיה – כאלה שרלוונטיים לזמן קצר- כדאי מאד להפעיל שיקול דעת ברכישה ולזכור כי לתינוק ממש לא חשוב אם הוא לובש ארמאני או שהעגלה בה הוא מנמנם היא תוצרת כזו או אחרת.

בעודף – תפתחו לתינוק תכנית חסכון.