בדרך לחדר לידה? כל הדברים שחייבים להיות לך בתיק

סוף סוף הרגע שאת ובן זוגך חיכיתם לו יותר מכל הגיע. הגוזל הקטן  מתחיל לעשות סימני מוכנות ליציאה לאוויר העולם. לצד ההתרגשות, החשש וחוסר הידיעה מהעתיד לבוא, הישארי ממוקדת ובפוקוס באשר לתיק שעלייך להכין לחדר הלידה.

זה אולי יישמע לך קצת מוזר, אך תיק לחדר לידה שארוז לתפארת ושיכיל בדיוק את כל מה שאת צריכה יכול להפוך את כל חוויית הלידה לנעימה ולרגועה יותר.

חמישה פריטים שאת חייבת שיהיו לך בתיק לחדר הלידה

תחתונים ופדים

בשעות שלפני הלידה עצמה ייתכן דימום ולכן רצוי להצטייד בכמה זוגות תחתונים רזרביים. רצוי שתבחרי את התחתונים שאת פחות אוהבת, כדי שתוכלי אחרי הלידה פשוט להיפטר מהם במקום להתחיל לשפוך עליהם כמויות של אבקת כביסה בתקווה להחזיר אותם למצבם המקורי. פדים כמובן ייסייעו לספיגת הדם ולשמירה על התחתונים קצת פחות מלוכלכים.

כלי רחצה

הכניסי לתיק כלי רחצה מברשת שיניים, משחת שיניים, סבון רחצה, מברשת שיער, חומר לשיער (אם את נמנית על קהילת המתולתלות ובעלות השיער הגלי) ואת כל יתר כלי הרחצה שאת עושה בהם שימוש בבית על בסיס יומיומי. את צפויה להישאר בבית החולים מספר ימים, ותרצי במהלך הימים האלה להרגיש בנוח.

נשנושים

הצטיידי במזון קליל, בריא ומזין, שישביע את רעבונך שעשוי להתעורר בשעות שלפני תחילת הלידה, בייחוד אם צפוייה לך לידה ארוכה במיוחד. במקום לטרטר את בן זוגך שירוץ לקפיטריה ברגעים קריטיים, שבהם הוא וודאי מעדיף להישאר צמוד אלייך, יהיה לך משהו בהישג יד לשלוף מהתיק ולהרגיע את הקיבה.

פירות או פירות יבשים, אגוזים לסוגיהם השונים, קופסא עם ירקות חתוכים ושקית עם כמה פרוסות של לחם מחיטה מלאה- כל אלה הם דוגמאות למזונות שהם גם לא כבדים מידי ושהם גם ייספקו את האנרגיה הדרושה לגופך בשעות שלפני הלידה.

בגדים

את וודאי לא רוצה לדמיין את עצמך נתקעת כמה ימים עם החלוק של בית החולים שיעטוף אותך בעת שהותך בחדר היולדות. כדי לא להרגיש "חולה" (כי את לא חולה, על אף שאת יולדת במקום שנקרא בשפה העברית בית חולים) ועל מנת שתרגישי טוב עם עצמך, הצטיידי בכמה בגדים שיהיה לך כיף ללבוש ושיהיו מספיק רפויים ונוחים להנקה. כאשר יגיעו בני משפחה וחברים לבקר אותך, יהיה לך נעים יותר לקבל את פניהם כשאת לבושה בבגדים שאת אוהבת.

מוזיקה לחדר לידה

מוזיקה תסייע לך להיכנס למצב רגוע, מדיטטיבי ומרפה, שייקל על כל תהליך הלידה ויאפשר לך לעבור אותו בצורה יותר חלקה וטבעית. רצוי שהמוזיקה לא תהיה מסגנון פופ או רוק רועש, גם אם זהו הסגנון החביב עלייך. הרעיון הוא שהמוזיקה תאפשר לך להירגע ולהיות שלווה יותר, ומוזיקה רועשת מידי עלולה להשיג את ההפך.

להכין את התיק ללידה מבעוד מועד ובנחת

כמובן שאת התיק כדאי לארוז מבעוד מועד, ולא ברגעים המלחיצים, לאחר שכבר ירדו לך המיים או כשכבר התחילו הצירים. גם אם בן זוגך יארוז את התיק עבורך, אם תוך כדי צירים, כאשר את כבר מתחילה לדמיין כיצד תיראה הלידה, תצטרכי להדריך אותו באשר למה להכניס אל תוך התיק. סביר להניח שהתכולה שלו לא ממש תשרת אותך.

רצוי להכין תיק לחדר לידה כבר בשבוע ה-36 כדי שכאשר יגיע הרגע המכריע, התיק כבר יחכה לכם בפינה ותוכלו לצאת מהבית במהירות וללא הכנות מיוחדות.