אמא טרייה? גם לך מותר להתפנק!

תינוק חדש בבית מוציא אצל האמהות הטריות תחושות ואינסטינקטים שאפילו לא ידעו שיש להן אותם טרם הלידה. כל החושים ערים ודרוכים לשמוע את בכי התינוק, לבדוק אם הוא ישן, להחליף לו חיתול, להניק אותו בזמן ולדעת מתי הוא שבע. בין לבין יש מטלות מגונות נוספות, כמו כביסות, טיול עם התינוק באוויר הצח, ובעיקר לוודא כל העת כי טוב, לו, חם, לו , נעים לו. ומה איתך? מתי את תתפנקי קצת?

לא מוותרים על הנאות החיים
אז נכון, זה עתה ילדת, כל עולמך השתנה לחלוטין והתינוק שלך הוא מוקד ומרכז חייך. את ישנה פחות בלילה, קמה להניק, נזעקת למשמע כל פעייה מכיוון העריסה וחרדה לשלומו.
זה מעייף, זה מתיש אבל את מקבלת את הכל באהבה. ההמלצה היא להעניק לעצמך כמה דקות של אושר ושל פינוק, מבלי שהדבר יצריך ממך מאמץ מיוחד או פרידה מתינוקך.
פינוק לא חייב להיות נסיעה לחופשה בלי התינוק. במיוחד כשהוא טרי, טרי זה לא ריאלי ולא ממש בר ביצוע. אז מה כן תכלי לעשות כדי למלא קצת את המצברים בגוף ובנפש, ולו רק לזמן קצר?
1. טיפוח – טיפוח הגוף מוביל בספו של דבר גם לטיפוח הנפש. מאות מחקרים מצביעים על החיבור בין הגוף ובין הנפש. וכשהגוף שמח, כך גם הנפש. הזמיני לביתך פדיקוריסטית. לא תאמיני כמה נעים יכול להיות טיפול בכפות רגלייך, אולי גם עם עיסוי רפלקסולוגי מרגיע. היתרון הגדול הוא כי את בבית, יחד עם התינוק ובזמן הטיפול את יכולה אפילו להניק אותו ולהתמכר לתחושת ההנאה של ההנקה, משולבת עם הטיפול הממכר בכפות רגלייך. מה הרווחת? זמן איכות נפלא, מבלי לזוז מהבית ועם כפות רגליים מטופלות ויפות.

2. אוכל לנשמה – אין לך זמן לבשל לעצמך ואת מוצאת את עצמך אוכלת אוכל מהיר, לא מאוזן תזונתית ובעל ערך קלורי גבוה? יש היום חברות קייטרינג שיביאו לך ארוחות מוכנות עד הבית, לפי טעמך, צרכייך ואף התקציב שלך. בין ההנקה, ההרדמה, הרחצה והכביסות, תמצאי שהרבה יותר קל, נוח ונעים לאכול אוכל ביתי טעם ומזין, במיוחד אם הוא מגיע אלייך כבר מבושל ומוכן לאכילה. זהו פינוק נפלא, ואפיל הכרחי כדי לשמור על כוחותייך.

3. שינה – מי כמוך יודעת עד כמה משתבשות שעות השינה ועד כמה תהומית העייפות שאת צוברת. אל תהיי סופר אמא. בקשי עזרה ונצלי אותה כדי לישון. מסבתא, מחברה, מאחות או אפילו שכרי את שירותיה של בייביסיטר או מטפלת שתאפשר לך לעשת פעולה פשוטה אך חיונית- לישון. לא תאמיני עד כמה רעננה ומחודשת תקומי אחרי שינה של מספר שעות, בשקט ובנוחות.

4. בית מסודר – אין לך כוח וחשק להזיז אפילו כס מהסלון למטבח? אין שום בעיה. כיום עומדים לרשותך שירותי נני להשכרה. מדובר בנשים שתפקידן הוא לסדר ולארגן את הבית, לתלות ולקפל כביסה, לאוורר, לנקות ופשט לעזור לך. מי אמר סדר לא קיבל?

5. אספקה יומית – נגמר החלב או נייר הטואלט? הדבר האחרון שבא לך עכשיו הוא לרדת למכולת? אין שום בעיה. לרשותך עומדים שירותי מכלת עד הבית, המספקים לך מוצרים בסיסיים, הכוללים מאפים טריים, מיץ תפוזים סחוט ומיני מכולת שיכולים להקל על החיים.

6. טיפולים מגוונים – ממש כמו הפדיקור, תוכלי להזמין עד הבית שירותי עיצוב שיער, עיסוי מפנק, קוסמטיקה, הסרת שיער וסידור גבות. אלו הם טיפולים נקודתיים, מרגיעים ומפנקים, שלא מאלצים אותך להתרחק מהבית או מתינוקך, ומאפשרים לך להיות זמינים לו בעת הצורך. עיסוי הוא חשוב מאד להרפיה ולשחרור כתפיים כואבות מרוב לחץ, גב עייף מאיזה בלתי פוסקת בתינוק ואפילו זרועות שמתקשות להתמיד באחיזת התינוק בתנוחה קבועה בזמן הנקה.

הנאות החיים בתוך הבית
אז נכון, לא תצאי בזמן הקרוב לחופשה חלומית בקאריביים. עדיין, מגיע לך לאכול, לנוח ולהיראות מטופחת ויפה, בתוך בית מסודר, נקי ומאובזר במצרכי מזון טריים. אמהות טרייה משמעה אושר גדול ואין כל סיבה שבעולם לא להראות את האושר הזה באמצעות טיפוח הגוף, הפנים והנפש. אלו הם פינוקים מרגיעים, משמחים ואשר מוסיפים רבות לחיים.